Описание
Шоколад не вызывает привыкания. Правда, шоколад содержит определенные химические ингредиенты, такие, как теобромин и метилксантин, которые присутствуют и в чае и в кофе и определенным образом «подстегивают» наш организм. Но в шоколаде содержание этих веществ столь мало, что надо съесть гору этого продукта, чтобы почувствовать какой-то стимулирующий эффект. Реально столько съесть нельзя, потому что от большого количества шоколада человеку просто становится плохо. Вкус шоколада возникает как результат оптимальной смеси жира и сахара, поэтому-то его так и любят. К тому же шоколад не способствует похуданию. Наоборот, каждый человек знает, что от него можно прибавить в весе. Психологам известно, что страх рождает привязанность, поэтому постоянные мысли о том, что от шоколада можно потолстеть, парадоксальным образом вызывают желание съесть еще плитку. Но в отличие от наркотиков, стоит прогнать желание есть шоколад, и его больше не захочется.
Мы знаем, что в шоколаде много сахара, жира и калорий. Но мало кто знает, что в нем содержатся также витамины А, В1, В2, железо, кальций, калий и фосфор, причем в некоторых сортах шоколада больше, чем в яблоке, в стаканчике йогурта или в ломтике сыра, т.е. в продуктах, которые традиционно считаются полезными для здоровья.
Цікаве про шоколад Шоколад був, є і буде завершальним акордом традиційної трапези справжнього гурмана. Цей солодкий подарунок, на відміну від всіх інших ласощів, характеризується неймовірними смаковими якостями, які приносять нам справжні хвилини насолоди. Хочеться трохи ближче познайомити Вас із цим дивовижним винаходом людства. Коли саме розпочинається історія шоколаду? Центральна і Південна Америки стали батьківщиною для дерева какао. Індійці вживали шоколад у рідкому стані, а саме змішували мелені і обсмажені какао-бобів з водою, а пізніше доповнювали цю суміш перцем чилі. Та цей напій нагадував швидше пиво і пили його виключно на святах, ритуалах, весільних церемоніях. Напій носив назву «чоколатль» (одні вчені вважають, що це означало «солодка вода», а інші ж – «гірка»). Хто був першим європейцем, який спробував шоколад? Це відбулося в далекому 1502 році на острові Гайяни, де місцеве населення пригостило дорогим напоєм Христофора Колумба. Але такій неординарній особистості як він не сподобався цей гостинець, який характеризувався гірким присмаком какао-бобів і обпікав горло у поєднанні з специфічними травами. Цікаво, що церква думала про шоколад? В 1569 році отець Джероламо де Сан-Вінченцо отримав важливе доручення, а саме знайти відповідь на болюче питання, чи можна їсти шоколад під час посту? Адже релігія забороняла все, що приносило людям в цей період задоволення. Він вирушив до Ватикану, де повинна була відбутись зустріч із Папою Римським. Та несподіванкою для всіх стало те, що Папа ніколи не пив гарячого шоколаду. З метою отримання відповіді на болюче питання йому відразу запропонували цей дивовижний напій. Папа був переповнений емоціями і вигукнув: «Під час посту пити шоколад можна, як така гидота може приносити комусь задоволення!». Коли ж виникли шоколадні плитки? По-перше, шоколад вважався виключно чоловічим напоєм через його гіркоту. Чорний шоколад асоціювався із аристократією і багатством, оскільки перші заводи із виробництва шоколаду розвивалися в період розквіту Європи. Згодом побачив світ молочний шоколад внаслідок змішування какао із згущеним молоком. Цим винахідником став представник Швейцарії Деніел Пітер. В 1828 році нідерландець Конрад ван Хаутен запатентував гідравлічний прес, який перетворював какао-боби в масло. А на Різдво 1874 року світ побачив перші в історії шоколадні плитки, коли британська компанія «Фрай і сини» зробила експеримент, змішавши суміш кавового масла із цукром. Хто найбільше в світі їсть шоколаду? В оприлюдненому Швейцарською асоціацією виробників шоколаду рейтингу перше місце почесно посідають швейцарц